Warning: Undefined array key "image" in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/bright/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-xt-master/modules/wp-seo/wp-seo-front.php on line 173
BRIGHT - Kļūdas, no kurām izvairīties, izstrādājot mājaslapu
BRIGHT
lven

Kļūdas, no kurām izvairīties, izstrādājot mājaslapu

15. marts 2020.

Mājaslapas izstrāde ir sarežģīts process, kam jāvelta daudz laika un resursu. Līdzvērtīgi jāapsver mājaslapas dizaina un front-end izstrāde, un back-end programmēšana. Uzņēmumam jāparūpējas, lai šī atbildīgā darba veikšana tiktu uzticēta profesionālai web izstrādātāju komandai, kas pārzina izvēlēto satura vadības sistēmu (SVS). Piemērota SVS izvēle ievērojami atvieglos web izstrādi un uzturēšanu, kā arī ļaus radīt apmeklētājiem draudzīgu mājaslapas dizainu.

WordPress ir viena no visbiežāk izmantotajām SVS, tāpēc šajā rakstā koncentrēsimies uz to. Kādas ir WordPress priekšrocības? WordPress ir atvērta pirmkoda satura pārvaldības sistēma, ko izmanto vairāk kā ceturtdaļa visas pasaules mājaslapu.

1. Mērķu un struktūras trūkums

Pirms mājaslapas izstrādes ir jādefinē tās mērķi. Uzņēmumam jāsaprot, kāpēc mājaslapa tiek izstrādāta un ko tas ar to grib panākt. Pirms web izstrādes jāizvērtē, kādus apmeklētājus Jūs vēlētos piesaistīt. Jāveic mērķauditorijas izpēte un jādefinē, par ko Jūs vēlaties mājaslapas apmeklētājus informēt, ko vēlaties pārdot un kādu informāciju ievākt.

Mērķu nedefinēšanas rezultātā var tik izstrādāti lieki elementi, izstrādāts nepiemērots web dizains vai radīts saturs, kas apmeklētājiem nav saistošs. Skaidri definēti mērķi palīdzēs lapas struktūras veidošanā, kā arī satura veidošanā un pat lapas uzturēšanas procesā.
Neapšaubāmi, katram uzņēmumam ir sava vīzija par to, kādai būtu jābūt tā mājaslapai, bet ar to vien nepietiek. Lai web izstrādātājs uztvertu šo vīziju, tā ir jāattēlo detalizēti un shematiski.

Plānojot savu mājaslapu, nevajadzētu veidot garus, abstraktus aprakstus. Tā vietā iesakām sagatavot lapas karti un struktūrskici. Lapas karte norāda uz mājaslapas struktūru, navigāciju un nepieciešamajām sadaļām, kas atbilst lapas mērķiem; toties struktūrskicē tiek definēts, kā mājaslapa izskatīsies vizuāli un kādas funkcijas tajā tiks iekļautas.

2. Nepiemērota dizaina izveide

Izstrādājot web dizainu, prātā jāpatur uzņēmuma mērķi. Jāizvērtē, kas būs mājaslapas apmeklētāji un kādam nolūkam mājaslapa kalpos. Izstrādājot web dizainu, jāņem vērā tādi faktori kā motīvs, krāsas, lapas elementu (satura, attēlu, video u.c.) izvietojums.

Radot web dizainu, liekas vilinoši sekot jaunākajām web izstrādes tendencēm. Tomēr galvenais ir paturēt prātā apmeklētāju – vai tas būs jaunietis, kas labi orientējas interneta vidē un novērtēs oriģinālu un interaktīvu dizainu, vai arī vecāka gadu gājuma cilvēks, kas dotu priekšroku elegantam un tradicionālam dizainam.

3. Lietotājas pieredzes neapsvēršana

Veidojot savu mājaslapu, ir jāmāk sevi iztēloties kā tās gala lietotāju. Web izstrādātāja uzdevums ir radīt saistošu lietotāja pieredzi, kas ļaus apmeklētājiem atrast vai paveikt to, ko viņi vēlas. Veicot darbības internetā, cilvēki negrib apgūt, bet gan paveikt lietas. Tāpēc viņu pieredzei jābūt vienkāršai un saprotamai.

Web dizainā ieteicams izvairīties no gaišiem un nesalasāmiem fontiem, teksta ar zemu kontrasta līmeni un citiem elementiem, kas var radīt apjukumu un padarīt grūti pamanāmu svarīgu informāciju.

4. Neatbilstošas satura vadības sistēmas izvēle

Satura vadības sistēma ir mājaslapas mugurkauls. Arī izvēloties SVS, jāņem vērā uzņēmuma mērķi attiecībā uz tā mājaslapas apmeklētājiem, jo tai jābūt spējīgai realizēt uzņēmuma ambīcijas.

WordPress ir viena no izplatītākajām un atpazīstamākajām satura vadības sistēmām. WordPress piedāvā iespaidīgu skaitu visdažādāko motīvu un spraudņu, kā arī WordPress piedāvā vienkārši lietojamu mājaslapas administrēšanas paneli. Tomēr jāņem vērā, ka arī WordPress uzturēšanai būs nepieciešams atvēlēt laiku.

5. Sasteigta vai nekvalitatīva izstrāde

Ir vērts vēlreiz izcelt, cik svarīgi ir atrast zinošu un kompetentu web dizaineri un web izstrādātāju. Tie ir cilvēki, kas radīs Jūsu mājaslapu, apvienojot visu funkcionējošā kopumā un radot gala produktu. Web izstrāde ir sava veida māksla, ko nevajadzētu sasteigt.

Web izstrāde ir laikietilpīgs process, kam palīdzēs skaidri noteikti mērķi un detalizēts plāns. Protams, kā jau visur, komunikācija ir galvenais. Aktīvi sekojot izstrādes procesam, iespējams novērst nepilnības un sasniegt optimālāko rezultātu.

6. Nepilnīga testēšana

Web izstrādes process nav iedomājams bez testēšanas. Ir svarīgi pārbaudīt katru lapu, sadaļu, saiti un funkcionalitāti. Nedrīkst aizmirst arī par mājaslapas ielādes ātruma, interneta pārlūku saderības, responsivitātes un koda testēšanu.

Ieteicams izvairīties no sekojošām kļūdām:

7. Nekvalitatīvs saturs

Mājaslapa ir izstrādāta, katra tās lapa ir izcila un katra tās funkcija ir nevainojama. Bet kā ar saturu? Mājaslapas saturs ir tas, kā dēļ cilvēki to apmeklēs. Saturam ir jābūt informatīvam, uzmanību saistošam un atbilstošam.

Ko dod skaista lapa, ja teksts ir nepārskatāms un pilns ar gramatikas kļūdām, attēli ir zemas kvalitātes un video ir apmeklētājiem nesaprotamā valodā?

Mājaslapas saturam jāpievēršas nopietni. Tekstam jābūt stilistiski atbilstošam mājaslapas mērķim un pārskatāmam, iekļaujot

Arī audiovizuālajam saturam jābūt saistošam, kvalitatīvam un tam jākalpo kādam iepriekš noteiktam mērķim. Dažas lietas, kas jāņem vērā, izstrādājot vizuālo saturu:

8. Lapas atstāšana novārtā

Varbūt Jums šķiet, ka, mājaslapai esot izstrādātai, notestētai un publicētai, būs iespējams uzelpot un ļaut tai darīt savu darbu. Tas ir ļoti kļūdains uzskats, jo katrai lapai, vai tā būtu veidota uz WordPress, vai kādas citas SVS, būs nepieciešama uzturēšana.

Mājaslapas uzturēšana un uzlabošana ir būtiski procesi. Ja šis apgalvojums liekas pārspīlēts – salīdziniet YouTube mājaslapas 2009. gada dizainu ar tagadējo. Interneta vietņu dizains un funkcionalitāte mainās līdz ar jaunām tendencēm un izmaiņām uzņēmumā un pasaulē.

Secinājumi

Tātad, iespējams secināt, ka viena no nopietnākajām kļūdām mājaslapas izstrādes procesā ir šī projekta uzsākšana bez atbilstošiem web izstrādes ekspertiem. Tomēr, arī sadarbojoties ar ekspertiem, pārliecinieties, vai Jums ir detalizēts plāns, Jūsu mērķi ir skaidri, un ir priekšstats par optimālāko dizainu, lietotāju pieredzi un piemērotāko SVS. Nenovērtējiet par zemu tehniskos aspektus: programmēšanu, testēšanu un uzturēšanu. Un visbeidzot – piepildiet savu lielisko mājaslapu ar vienlīdz lielisku saturu – Jūsu mājaslapas apmeklētāji to novērtēs.

Atpakaļ
Facebook Twitter LinkedIn

Mūsu klienti

Ko saka mūsu klienti



Pieteikties jaunumiem

Saņem Bright piedāvājumus, jaunumus un ielūgumus uz gaišiem pasākumiem!


Patīk mūsu darbi? Būsim priecīgi palīdzēt!
Sazinies ar mums